Az amerikai sajtos tészta.
Eredetileg ez a Philly steak szendvics lenne, ami egy tépett marhahúsos szendvics, de ma már mindenféle húsokból is készitik, otthon legalább is. Én például sertés dagadóból készitettem.
Mégpedig nem is akármilyen, hanem az amerikai, ahol a tonhal salátás szendvics a maradékok újrahasznositásának a szimbólumává vált a 19. században. Az amerikai háztartások többsége akkoriban kerülte az élelmiszerpazarlást, ezért a vacsorából megmaradt csirke, sonka vagy hal darabokat majonézzel keverték össze, és ebédre szendvics feltétként szolgálták fel.